Πέμπτη 19 Ιουνίου 2014

Στις καθυστερήσεις νίκησε η Ελβετία τον Ισημερινό.

Ενα γκολ του Σεφέροβιτς στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, έδωσε στην Ελβετία τη νίκη επί του Ισημερινού (2-1) σε αγώνα για τον 5ο όμιλο του Μουντιάλ, στο Σαο Πάολο.

Στις καθυστερήσεις νίκησε η Ελβετία τον Ισημερινό
Η Ελβετία έκανε την ανατροπή  με γκολ που σημείωσαν οι δύο αλλαγές του ομοσπονδιακού τεχνικού, Οτμαρ Χίτζφελντ.
Ο Μεχμέντι μπήκε στο ματς στο 46' και ισοφάρισε δύο λεπτά αργότερα, ενώ ο Σεφέροβιτς πέρασε στο παιχνίδι στο 76' και σκόραρε στις καθυστερήσεις!

Ο Ισημερινός, που είχε προηγηθεί στο 22' με κεφαλιά του Ενερ Βαλέντσια, έχασε σπουδαία ευκαιρία στη φάση που προηγήθηκε του γκολ του Σεφέροβιτς, όταν ο Ρόχας καθυστέρησε να σουτάρει. Γενικά, ήταν ένα παιχνίδι στο οποίο και οι δύο ομάδες έχασαν ευκαιρίες.

Ελβετία: Μπενάλιο, Λίχσταϊνερ, Ντζουρού, Βον Μπέργκεν, Ροντρίγκεζ, Ινλέρ, Μπεχράμι, Σατσίρι, Χάκα, Στόκερ (46' Μεχμέντι), Ντρμιτς (76' Σεφέροβιτς)

Ισημερινός: Ντομίνγκεζ, Παρέδες, Εράσο, Γκουάγκουα, Βάλτερ Αγιοβί, Α. Βαλέντσια, Γρουέσο, Νομπόα, Μοντέρο (77' Ρόχας), Καϊσέδο (70' Αρόγιο), Ε. Βαλέντσια         http://www.tanea.gr/news/sports/article/5131419/stis-kathysterhseis-nikhse-h-elbetia-ton-ishmerino/