Κυριακή 17 Φεβρουαρίου 2013

Βέροια – Αστέρας Τρίπολης 1-2

Με γκολ του Λέντσε στο δεύτερο γκολ των καθυστερήσεων, ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε στη Βέροια 2-1 της τοπικής ομάδας, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας, και ανέβηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Οι Αρκάδες είχαν προηγηθεί στο 43΄ με τον Ράγιος, ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν προσωρινά στο 75΄ με τον Ορέστες.Λεβαδειακός-Ατρόμητος 0-0.               Λεβαδειακός και Ατρόμητος δεν θέλησαν να... χαλάσουν την μεταξύ τους παράδοση, καθώς ήρθαν ισόπαλοι για πέμπτη συνεχόμενη φορά.

Στο πρώτο ημίχρονο δημιουργήθηκαν φάσεις και από τις δύο ομάδες, ωστόσο και οι δύο τερματοφύλακες βρέθηκαν σε πολύ καλή μέρα κρατώντας την εστία τους ανέπαφη. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν κακό σε θέαμα, καθώς οι δύο ομάδες επί 45 λεπτά μαχόντουσαν, χωρίς όμως να απειλήσουν τον αντίπαλο τους.....