Σάββατο 20 Οκτωβρίου 2018

Super League.

Διπλό του Παναιτωλικού στα Ιωάννινα.

Σπουδαία εμφάνιση και διπλό του Παναιτωλικού στα Ιωάννινα!Φωτογραφία: EUROKINISSI

Με δυο γκολ του Μάζουρεκ, ένα σε κάθε ημίχρονο, στο 43' και το 95', ο Παναιτωλικός «άλωσε» την έδρα του ΠΑΣ Γιάννινα (2-0), στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Super League.

Η ΑΕΚ πέρασε (2-0) από την Ριζούπολη.

Έκανε το... χρέος της!Φωτογραφία: EUROKINISSI

Με το μυαλό στην Μπάγερν Μονάχου φαίνεται πως έπαιξε η ΑΕΚ και το μόνο που κρατάει από το σημερινό ματς στη Ριζούπολη, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Super League, είναι η νίκη με 2-0 επί του Απόλλωνα Σμύρνης.
Η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη, που υποδέχεται την Τρίτη την πρωταθλήτρια Γερμανίας στο ΟΑΚΑ για το Champions League, ήταν μέτρια, ίσως και να κράτησε δυνάμεις, αλλά η ουσία είναι πως πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης με τα γκολ των Μάνταλου (37') και Λιβάγια (85').

Ο ΠΑΟ πάει... τρένο, 1-0 τον Πανιώνιο.

ΠΑΟ... με το πόδι στο γκάζι.Ο ΠΑΟ πέτυχε ακόμη μία νίκη /Φωτογραφία: EUROKINISSI
Σ' ένα ακόμη παιχνίδι τα «μωρά» του Γιώργου Δώνη τα κατάφεραν πάλι, αφού στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η «αυλαία» της 7ης αγωνιστικής της Super League, ο Παναθηναϊκός νίκησε τον Πανιώνιο με 1-0, στο Ολυμπιακό στάδιο, και συνεχίζει να κοιτά ψηλά, με έξι νίκες και μια ισοπαλία στο ενεργητικό του.
Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Ηλίας Χατζηθεοδωρίδης στο 72ο λεπτό με εκπληκτικό σουτ, έξω από την περιοχή.