Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου 2018

Super League.

Στην κορυφή με αυτογκόλ ο ΠΑΟΚ.

Στην κορυφή με αυτογκόλ ο ΠΑΟΚ
Ο ΠΑΟΚ ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης». Ο «Δικέφαλος του Βορρά» απέδρασε με το «διπλό» στο ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής της Super League με αυτογκόλ που χρεώθηκε στο 49ο λεπτό ο Βούκοβιτς. Οι «ερυθρόλευκοι» δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες για να σκοράρουν, αλλά ο Πασχαλάκης κράτησε την εστία του ανέπαφη και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ 0-1 (Novasports 1)

Γκολ: 49' αυτ. Βούκοβιτς

«Καταιγίδα» η ΑΕΚ στην Κρήτη, 0-3 τον ΟΦΗ.Πέρασε με διπλό 0-3 η ΑΕΚ /Φωτογραφία: EUROKINISSI

Χαμογέλασε ξανά η ΑΕΚ μετά από δύο ήττες!

Η ΑΕΚ χρειάστηκε ένα ημίχρονο για να... αλώσει το «Γεντί Κουλέ». Η Ένωση στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής για τη Super League νίκησε 3-0 τον ΟΦΗ, ο οποίος από το 30ό λεπτό, ενώ βρισκόταν ήδη πίσω στο σκορ, αγωνιζόταν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Κομεσίδη με απευθείας κόκκινη κάρτα. Τα τέρματα για την ομάδα του Ουζουνίδη πέτυχαν οι Μπακασέτας (20`), Γκάλο (32`) και Πόνσε (64`).
Η ΑΕΚ την Τρίτη υποδέχεται στο ΟΑΚΑ την Μπενφίκα για το Champions League.

Ο νόμος του Χαριλάου -Ο Αρης κέρδισε (2-0) τον Αστέρα Τρίπολης.

Ο Αρης επέστρεψε στις νίκες κερδίζοντας με 2-0 τον Αστέρα Τρίπολης στο Χαριλάου, για την 5η αγωνιστική της Super League.Φωτογραφία: EUROKINISSI
Ο Άρης εκμεταλεύτηκε την ισχύ του «Κλεάνθης Βικελίδης» για να κάμψει στο τέλος του αγώνα την αντίσταση του δυνατού Αστέρα Τρίπολης με 2-0, χάρις στο πέναλτι του Γιουνές στο 87΄ και το γκολ του Γκαρσία στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Οι «κιτρινόμαυροι» επέστρεψαν στις επιτυχίες μετά την ήττα στα Γιάννενα και με την τέταρτη νίκη σε πέντε αγώνες παραμένουν στα «ψηλά» της κατάταξης.

Διπλό του Ατρομήτου (0-2) στη Λιβαδειά.

Ο Ατρόμητος κέρδισε μέσα στην Λιβαδειά και... συνεχίζει!Φωτογραφία: EUROKINISSI
Η ομάδα του Νταμίρ Κάναντι έχοντας αντίπαλο τον Λεβαδειακό και τον βαρύ αγωνιστικό χώρο του Δημοτικού Σταδίου, πέρασε από την πρωτεύουσα της Βοιωτίας επικρατώντας με σκορ 2-0 και πέτυχε την 4η νίκη του σε 5 αναμετρήσεις, φτάνοντας τους 13 βαθμούς.

Χωρίς να κινδυνεύσει στο ελάχιστο και εκμεταλλευόμενος τις ευκαιρίες που δημιούργησε στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ατρόμητος με σκόρερ τους Βασιλακάκη (47’) και Ουγκράι (64’) πέτυχε το 2/2 εκτός έδρας μετά το διπλό της πρεμιέρας επί του Παναιτωλικού και «δήλωσε» ξεκάθαρα ότι και φέτος στοχεύει ψηλά.

Ο Πανιώνιος... καθάρισε (0-2) τον Απόλλωνα Σμύρνης.Φωτογραφία: EUROKINISSI

Με ηγέτη και σκόρερ τον Φιορίν Ντουρμισάι ο Πανιώνιος πέρασε νικηφόρα από τη Ριζούπολη, επικρατώντας με 2-0 του Απόλλωνα Σμύρνης, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Super League.
Η ομάδα της Νέας Σμύρνης κατέκτησε την πρώτη φετινή του νίκη με δύο γκολ από τον Ντουρμισάι (37', 50'), ενώ ο Απόλλωνας και με τη σημερινή του εμφάνιση έδειξε πως θα πρέπει να ξεπεράσει πολλά προβλήματα για να μην κινδυνεύσει με υποβιβασμό.
Χθες

• Λάρισα - Παναιτωλικός 1-0 (3' Μιλοσάβλιεβιτς)
  • Παναθηναϊκός - ΠΑΣ Γιάννινα 2-1 (43' Χατζηγιοβάνης, 59' Μακέντα - 23' Κρίζμαν)