Πλέι-oφ Superleague… ο ΠΑΟΚ νίκησε 1-0 τον Παναθηναϊκό και πήρε τη 2η θέση Με σκόρερ τον Βούκιτς που έπαιξε μόλις 22 λεπτά, πάλι ως αλλαγή(!), ο ΠΑΟΚ νίκησε 1-0 τον Παναθηναϊκό στην κεκλεισμένων των θυρών Τούμπα, πήρε τη 2η θέση στα πλέι-οφ και πάει στα πλέι-οφ του Europa League.
Αυτό ήταν το 12ο φετινό γκολ του Σέρβου, που έχει σημειώσει τα 11 εξ αυτών ερχόμενος από τον πάγκο!
Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση το έφτιαξε ο Λίνο έπειτα από συνεργασία με τον Στοχ, με τον μπακ του «δικέφαλου» να μοιράζει την 10η φετινή του ασίστ!
Οι «πράσινοι» ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο οι δυο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι, παρότι ο «δικέφαλος» είχε την κατοχή κι έκανε παιχνίδι. Στο δεύτερο μέρος, ο ΠΑΟΚ μπήκε πιο δυνατά κι ευτύχησε να πάρει κεφάλι στο σκορ. Οι φιλοξενούμενοι είχαν άλλες δυο καλές στιγμές, όμως δεν βρήκαν δίχτυα κι έτσι το γκολ του Βούκιτς έκρινε την αναμέτρηση.
Πολύ καλό παιχνίδι από πλευράς ΠΑΟΚ έκαναν οι Στοχ, Λίνο, ενώ από τον Παναθηναϊκό ξεχώρισαν οι Καρέλης, Ατζαγκούν.

ΣΚΟΡΕΡ: 57′ Βούκιτς
ΔΟΚΑΡΙΑ: 6′ Κουλούρης – 12′ Ατζαγκούν, 64′ Μπεργκ
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κουτσιαύτης (Αρτα)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 76′ Νάτχο
ΚΟΚΚΙΝΕΣ:
ΠΑΟΚ: Γλύκος, Κίτσιου, Λίνο, Ινσαουράλδε, Τζαβέλλας, Κάτσε, Λάζαρ (46′ Βούκιτς, 68′ λ.τρ. Κατσουράνης), Νάτχο, Στοχ, Σαλπιγγίδης, Κουλούρης (82′ Σκόνδρας)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Κοτσόλης, Σπυρόπουλος, Κουτρουμπής, Λαγός (79′ Λαγός), Μπεργκ, Ζέκα, Μαρινάκης (84′ Χουχούμης), Ατζαγκούν, Δώνης (74′ Κλωναρίδης), Καρέλης, Ρισβάνης .   http://www.hellasforce.com/blog/plei-of-superleague-o-paok-nikise-1-0-ton-panathinaiko-ke-pire-ti-2i-thesi/